logo
blog
BLOGGEGEVENS
Huis > Blog >
Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5
Evenementen
Neem Contact Met Ons Op
Mr. Vincent
86-135-1094-5163
Contact opnemen

Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

2026-03-27
Latest company blogs about Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

In moderne optische netwerken,Multimode-vezelstandaardenOm te bepalen hoe een vezelklasse zich gedraagt in termen van kerngeometrie, modale bandbreedte, ondersteunde optica en praktisch transmissiebereik.En OM5 is zo belangrijk in de ruggengraat van het bedrijfAls de verkeersdichtheid stijgt met cloud computing, AI clusters, oost-west serververkeer en snellere switching uplinks, is het mogelijk om de datacenters te verplaatsen.Het kiezen van de verkeerde OM-klasse kan een hard upgrade plafond creëren lang voordat de bekabelingsaanleg zijn fysieke levensduur bereikt.Audio Adapter.pdf

De vijf OM-klassen weerspiegelen ook een echte technologische verschuiving.VCSEL-gebaseerdde optica van korte afstand en uiteindelijk voorbreedbandmultimodeHet is belangrijk om te begrijpen dat evolutie de sleutel is tot het correct lezen van de specificaties en het nemen van betere ontwerpbeslissingen.

Wat zijn multimodevezelstandaarden?

Multimodevezelstandaarden zijn OM-geklassificeerde prestatiekategoriën die worden gebruikt om multimodevezels te onderscheiden op basis van kerngrootte, bandbreedte, ondersteunde lichtbronnen,en praktisch bereik in optische netwerken op korte afstand.In de huidige kabeltaal valt de OM-familie binnen het bredere standaardkader dat wordt gebruikt door TIA en ISO / IEC om optische vezels te classificeren voor gestructureerde bekabeling en netwerktoepassingsondersteuning.

Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

Multimode vezelstandaarden

Multimodevezel verschilt van enkelmodusvezel

Multimodevezels dragen licht tegelijkertijd in vele verspreidingsroutes of -modi.Daarom is de kern groter dan een enkelmodusvezel en is het aantrekkelijk voor korteafstandsverbindingen die de waarde van goedkopere optica hechtenIn tegenstelling hiertoe is enkelmodusvezel bedoeld voor veel langere koppelingen en een ander optisch budgetmodel.In praktische LAN en datacenter engineeringIn de eerste plaats is het gebruik van een multimode-systeem het sterkst wanneer het bereik relatief kort is en de economie van de transceiver van belang is.

Waarom OM-classificaties van belang zijn bij netwerkontwerp

OM-klassen zijn belangrijk omdat ze direct invloed hebben op welke optica gebruikt kunnen worden, hoe ver een link kan lopen, of een geïnstalleerde installatie de volgende Ethernet-generatie kan ondersteunen,en of een upgradepad nieuwe bekabeling of alleen nieuwe transceivers vereistEen netwerkontwerper kiest niet echt tussen kleuren of labels.en verschillende toekomstige migratieopties.

Waarom multimodevezelprestaties beperkt zijn door modaal verspreiding

De kern van de fysieke beperking van multimode vezels ismodale verspreidingOmdat veel lichtpaden tegelijkertijd verspreiden, komen verschillende modus niet precies op hetzelfde moment bij de ontvanger.Dat tijdsverspreiding breidt pulsen en vermindert de bruikbare combinatie van snelheid en afstandIn technische termen is multimodevezel niet fundamenteel zwak. Het wordt simpelweg beheerst door een dispersie-mechanisme dat zorgvuldiger moet worden gecontroleerd naarmate de lijnsnelheden stijgen.

Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

Multimode versus enkelmodus vezelstructuurvergelijking

Wat is modale dispersie en waarom het belangrijk is

In oudere multimode ontwerpen creëerden verschillende optische paden in de vezel grotere vertraging verschillen tussen de modi.Die vertraging vergroot de interferentie tussen de symbolen en maakt het moeilijker om hogere gegevenssnelheden te ondersteunen over langere afstanden.Dit is de echte reden dat multimode bereik applicatie-afhankelijk is en waarom twee vezels die er extern vergelijkbaar uitzien zich bij 10G, 40G, 100G of 400G heel anders kunnen gedragen.

Hoe graded-index vezels de bandbreedte verbeteren

Moderne multimode vezels gebruiken eenGeklasseerde indexIn plaats van de kernbrekingsindex constant te houden,Gegradeerde indexvezel verandert de index over de kern zodat verschillende modi intelligenter worden vertraagdHet resultaat is een lagere verschilmodusvertraging, een betere modale bandbreedte en een veel betere ondersteuning voor hogesnelheidstransmissie op korte afstand dan oudere stappenindexconcepten zouden kunnen bieden.

OFL vs. EMB: De twee bandbreedte-metrics die je niet moet verwarren

Als er een fout is die ingenieurs nog steeds maken, is het dat ze alle multimode bandbreedte nummers als gelijkwaardig behandelen.OFLenEMBDit onderscheid wordt cruciaal vanaf OM3.

Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

Modale dispersie en het beginsel van de gegradeerde index

Wat zijn de OFL-maatregelen

OFL, of overvolle lanceringsbandbreedte, wordt geassocieerd met lanceringsomstandigheden in LED-stijl.Het is de oudere manier om multimode bandbreedte te beschrijven en blijft relevant voor het begrijpen van vroege OM-klassen en basismodal gedrag. OM1 en OM2 zijn fundamenteel vezelklassen uit het OFL-tijdperk, en zelfs voor nieuwere soorten beschrijft OFL alleen niet volledig de werkelijke VCSEL-prestaties.

Welke EMB-maatregelen

EMB, of effectieve modale bandbreedte, is de belangrijkste maatstaf voor laser-geoptimaliseerde multimode vezels omdat het veel realistischer de op VCSEL gebaseerde lanceringsomstandigheden weerspiegelt.In Fluke's samenvatting van OM-klassen, OM3 staat vermeld op2000 MHz·km EMBbij 850 nm, terwijl OM4 en OM5 worden vermeld bij4700 MHz·km EMBDat is een belangrijk deel van de reden waarom OM3, OM4 en OM5 zich anders gedragen in moderne korteafstandsoptiek.

Waarom EMB cruciaal werd voor OM3, OM4 en OM5

Laser-geoptimaliseerde multimode vezels zijn niet alleen “betere multimode”. “Het is vezels die zijn ontworpen rond echt VCSEL-transmissiegedrag en een nauwere controle van de differentiële modusvertraging.Daarom werd EMB zo'n belangrijke specificatielijn voor OM3, OM4 en OM5, terwijl OM1 en OM2 legacy-klassen blijven zonder EMB-vereiste in dezelfde zin.

OM1 tot OM5 Overzicht: Hoe de vijf multimode vezelstandaarden zijn geëvolueerd

De eenvoudigste manier om OM1 tot en met OM5 te begrijpen is om ze als drie tijdperken te zien.OM5 breidt die logica uit totbreedbandmultimodevezels, waarbij de waardepropositie meergolflengte-transmissie over duplexvezel omvat in plaats van alleen meer bandbreedte van 850 nm.

Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

OFL vs EMB Bandbreedte Illustratie

Van LED-gebaseerde oude vezels naar laser-geoptimaliseerde vezels

OM1 gebruikt een62.5 μmkern- en OM2-gebruik50 μmBeide zijn oudere multimode klassen zonder gespecificeerde EMB in de Fluke referentietabel.50 μmDeze nieuwe technologieën zijn in de eerste plaats gebaseerd op het gebruik van laser-optimaliseerde prestaties, waarbij EMB en DMD-besturing centraal staan bij de ondersteuning van applicaties.

Van LAN-vezels met korte bereik tot datacenter-backbone-relevantie

OM1 en OM2 waren handig in vroege LAN- en campusomgevingen.OM3 werd belangrijk toen 10G-short-range Ethernet in de reguliere switching van datacenters tradOM4 versterkte die rol voor 40G- en 100G-korte afstandsverbindingen, terwijl OM5 werd geïntroduceerd om breedbandgebruiksgevallen zoals SWDM en andere duplex multi-wavelength-benaderingen te ondersteunen.

OM1 Fiber: Legacy 62.5/125 μm Multimode voor vroege LAN-netwerken

OM1 is de oudste mainstream OM-klasse en het duidelijkste voorbeeld waarom geïnstalleerde vezelkwaliteit van belang is tijdens upgrades.62.5 μmkern, is gebaseerd op ouder multimode bandbreedte gedrag, en wordt vandaag de dag het best begrepen als een legacy infrastructuur conditie in plaats van een doel voor nieuw ontwerp.

OM1 Specificaties en typisch bereik

In de Fluke OM-referentie wordt OM1 vermeld als62.5 μm, met200 MHz·km OFL bij 850 nm,500 MHz·km OFL bij 1300 nm, en afzwakking van3.5 dB/km bij 850 nmen1.5 dB/km bij 1300 nmIn dezelfde tabel worden typische ondersteuningswaarden van275 m voor 1000BASE-SXen33 m voor 10GBASE-SRDeze cijfers verklaren waarom OM1 snel een knelpunt wordt in een serieus 10G-upgradeplan.

Waar OM1 nog steeds in echte netwerken voorkomt

OM1 verschijnt nog steeds in oudere gebouwen, vroege bedrijfsruggen en oude gestructureerde bekabelingsplanten die nooit zijn ontworpen voor de huidige kort bereik datacenter optica.Corning merkt op dat 10GBASE-SR OM1 en OM2 opties bevat, maar met minimale tractie in vergelijking met OM3 en OM4, wat precies is hoe de meeste ingenieurs moeten denken over OM1 vandaag: het is een onderdeel van de achterwaarts compatibiliteit verhaal, niet de toekomstgerichte ontwerp verhaal.

OM2 Fiber: De 50/125 μm-overgang voor Gigabit-tijdperk netwerken

OM2 vertegenwoordigt de overgang van62.5/125legacy multimode naar50/125Deze kleinere kern vermindert het aantal ondersteunde modi en verbetert het bandbreedtegedrag, maar OM2 behoort nog steeds tot de legacy, niet-laser-geoptimaliseerde kant van de OM-familie.

OM2-specificaties en ondersteunde afstanden

Fluke vermeldt OM2 als50 μm, met500 MHz·km OFL bij zowel 850 nm als 1300 nm, geen EMB-vereiste in dezelfde zin als laser-geoptimaliseerde vezels, en verzwakking van3.5 dB/km bij 850 nmen1.5 dB/km bij 1300 nmDezelfde tabel geeft550 m voor 1000BASE-SXen82 m voor 10GBASE-SRDat maakte OM2 nuttig in het gigabit tijdperk, maar niet sterk genoeg voor moderne kort bereik upgrade verwachtingen.

Waarom OM2 verbeterde ten opzichte van OM1 maar nog steeds te kort viel voor moderne laserverbindingen

OM2 verbeterde omdat een 50 μm kern de modale dispersies verminderde ten opzichte van OM1.OM2 was een belangrijke verbetering., maar het was nog niet het architectonische antwoord voor VCSEL-gedreven 10G-, 40G- of 100G-omgevingen.

OM3-vezel: de laser-geoptimaliseerde standaard die 10G-multimode mogelijk maakte

OM3 is waar multimode vezels een echte datacenter werkpaard werden.Het is de eerste op grote schaal ingezette OM-klasse die duidelijk behoort tot het moderne VCSEL-tijdperk en de eerste die EMB een centraal onderdeel maakt van het ontwerpgesprek.

OM3-specificaties, EMB en standaardbereik

Fluke vermeldt OM3 als50 μm, met1500 MHz·km OFL bij 850 nm,2000 MHz·km EMB bij 850 nm, verzwakking van3.0 dB/km bij 850 nmen1.5 dB/km bij 1300 nm, en de typische steun van300 m voor 10GBASE-SR,100 m voor 40GBASE-SR4, en100 m voor 100GBASE-SR10In de eerste plaats is het mogelijk om de gegevens te verzamelen en te verzamelen.100 m op OM3als referentiepunt voor korte afstand.

Waarom OM3 een datacentrum werd

OM3 kwam op de markt op het moment dat 10G-short-range Ethernet operationeel belangrijk werd in datacenters.en transceiverkosten voor top-of-rack- en aggregatie-implementatiesHet past ook natuurlijk in MPO-gebaseerde parallelle optica voor vroege 40G- en 100G-multimode-links, waardoor OM3 lang na de verschijning van OM4 gebruikelijk bleef.

OM4-vezel: hogere EMB en langere bereik voor 40G- en 100G-links

OM4 neemt de OM3-ontwerpfilozofie en gaat verder.50/125 μm lasergeoptimaliseerde multimode vezelsIn de praktijk is het mogelijk om de EMB-waarden te verbeteren en de snelheid van de EMB-waarden te verhogen.OM4 is vaak de belangrijkste high-performance multimode keuze voor serieus datacenterontwerp.

OM4-specificaties en bereik op 10G, 40G en 100G

Fluke vermeldt OM4 op3500 MHz·km OFLen4700 MHz·km EMBmet een diameter van niet meer dan 10 mm,30,0 dB/kmDe Commissie is van mening dat de in de richtlijn bedoelde maatregelen in de eerste plaats moeten worden toegepast op het gebied van de bescherming van de gezondheid en het milieu.2.3 dB/kmDe toepassingstabel toont:150 m voor 40GBASE-SR4en150 m voor 100GBASE-SR10, terwijl Cisco's 40G SR4 en 100G korteafstandsoptica consequent gebruik maken150 m op OM4/OM5Voor 10G gebruiken standaardgerichte tabellen vaak400 m op OM4, hoewel premium ingenieursoplossingen en leveranciersliteratuur wellicht langere cijfers vermelden.

OM4 vs OM3 in praktisch datacenterontwerp

Het technische verschil tussen OM3 en OM4 is niet abstract.of dezelfde informatie over een langere afstand, dan OM3. Dat vertaalt zich in meer marge, meer flexibiliteit in optische selectie, en minder ontwerpdruk in de buurt van de rand van bereik grenzen.Dat is het verschil tussen een comfortabel ontwerp en een broos ontwerp..

OM5 Fiber: Wijdband Multimode Fiber voor SWDM en Fiber Efficiency

OM5 wordt vaak verkeerd begrepen.Multimode van klasse OM4 met extra breedbandkenmerken voor meergolflengte-transmissieDat onderscheid is belangrijk, omdat OM5 alleen een duidelijk voordeel creëert wanneer de optische strategie die toegevoegde golflengten daadwerkelijk kan gebruiken.

OM5-specificaties en breedbandprestaties

Fluke beschrijft OM5 als een apparaat met een vergelijkbare prestaties als OM4 voor het inbrengen van verlies en ondersteunde afstanden bij 850 nm, maar voegt een onderscheidend kenmerk toe: werking buiten 850 nm bij880 nm, 910 nm en 940 nm, plus een dempingswaarde van2.3 dB/km bij 953 nmCorning en Fluke karakteriseren beide OM5 als een breedbandmultimode klasse en Fluke stelt duidelijk dat OM5 in wezen een OM4-type vezel is met extra bandbreedte karakterisatie op953 nm.

Hoe SWDM de waardepropositie van OM5 verandert

Dat extra karakteriseren is wat de OM5 gesprek in staat stelt rondSWDM,BiDiIn plaats van alleen op parallelle optica over meer vezels te vertrouwen, kan een multi-golflengte-transceiver een duplex multimode kanaal effectiever hergebruiken.In de juiste toepassingDe data van Cisco's 100G SR1.2 BiDi-data tonen aan dat het gebruik van de nieuwe technologieën in de digitale wereld een belangrijke rol speelt in de verbetering van de efficiëntie van de glasvezel en de migratie kan vereenvoudigen wanneer de bestaande duplexinfrastructuur moet worden behouden.70 m op OM3, 100 m op OM4 en 150 m op OM5, terwijl Cisco's 400G duplex BiDi module70 m op OM4 en 100 m op OM5.

Wanneer OM5 de juiste keuze is en wanneer niet

Cisco's eigen OM4-versus-OM5-richtlijn maakt de selectie logica duidelijk:OM5 is niet beter dan OM4Het biedt alleen een groter bereik wanneer transceiverlijnen werken op de hogere golflengten waarvoor OM5 is ontworpen.850 nm alleenIn de eerste plaats is het belangrijk dat de oplossingen voor de ontwikkeling van de OM4 en de OM4-module in de toekomst worden verbeterd.100 tot 150 mHet is de bedoeling dat deBiDi of SWDMDat is het juiste ontwerp voor OM5.

OM1 vs. OM2 vs. OM3 vs. OM4 vs. OM5: Belangrijkste specificaties en afstandsvergelijking

De onderstaande tabel is de meest handige manier om de OM-familie in een oogopslag te vergelijken.

Vergelijkende tabel van de specificaties
Standaard Grootte van de kern Hoofdlanceringstijdperk OFL @ 850 nm EMB @ 850 nm 850 nm Verswakking Typische plaatsing
OM1 62.5 μm Vastgestelde MMF's uit het LED-tijdperk 200 MHz·km Niet gespecificeerd 3.5 dB/km Vroege LAN / legacy building fiber
OM2 50 μm Verbeterd legacy-MMF 500 MHz·km Niet gespecificeerd 3.5 dB/km Upgrade naar het Gigabit-tijdperk over OM1
OM3 50 μm Laser-geoptimaliseerd 1500 MHz·km 2000 MHz·km 30,0 dB/km 10G en vroege 40G/100G MMF
OM4 50 μm Laser-geoptimaliseerd met hogere prestaties 3500 MHz·km 4700 MHz·km 3.0 dB/km minimale referentiewaarde; door de leverancier kunnen lagere waarden worden vermeld Mainstream-markten met hoge prestaties
OM5 50 μm Wijdbandmultimode 3500 MHz·km 4700 MHz·km 3.0 dB/km bij 850 nm; 2,3 dB/km gespecificeerd bij 953 nm SWDM/BiDi-georiënteerde duplex efficiëntie
10G, 40G en 100G afstandsvergelijkingstabel
Standaard 10GBASE-SR 40GBASE-SR4 / vergelijkbare korte bereikklasse Klasse 100G voor korte afstand
OM1 33 m Niet gespecificeerd Niet gespecificeerd
OM2 82 m Niet gespecificeerd Niet gespecificeerd
OM3 300 m 100 m Klasse 70-100 m, afhankelijk van de optische architectuur
OM4 Klasse 400 m in standaardgerichte planning; in technische/leverancierscontexten kunnen langere cijfers worden vermeld 150 m Klasse 100-150 m, afhankelijk van de optische architectuur
OM5 400 m klasse voor conventionele 850 nm planning; grotere waarde verschijnt met SWDM/BiDi optica 150 m bij conventionele SR4-klasse; langer bij sommige duplex-multi-wavelength-oplossingen Tot 150 m in BiDi/SWDM-georiënteerde toepassingsgevallen

De twee belangrijkste voorzorgsmaatregelen zijn eenvoudig.allebeide vezelklasse en deoptische architectuurTen tweede overtreft OM5 OM4 niet automatisch in elk 100G- of 400G-geval.

Hoe de juiste multimodevezelstandaard te kiezen

Een goede multi-modus selectie beslissing is eigenlijk een vraag over geïnstalleerde basis, doel bereik, optica roadmap, en migratie filosofie.De verkeerde manier om te kiezen is door te veronderstellen dat het hoogste OM-nummer automatisch het juiste antwoord isDe juiste manier is om te vragen welke transmissiemethode daadwerkelijk zal worden gebruikt gedurende de levensduur van de bekabeling.

Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

OM1 tot OM5 Evolutie en prestatievergelijking

De beste keuze voor het verbeteren van oude gebouwen

Als een site alOM1ofOM2, dat glasvezel in het algemeen moet worden behandeld als een verouderde beperking.Maar het is geen solide basis voor modern 10G-heavy design en is slecht afgestemd op de huidige datacenter optics praktijkIn de meeste ernstige upgradescenario's is de technische vraag niet of OM1 of OM2 verder kan worden uitgerekt, maar of het nu vervangen ervan een tweede verstoring later voorkomt.

De beste keuze voor nieuwe datacenters

Voor het conventionele VCSEL-gebaseerde ontwerp van datacenters met korte bereik,OM4Het biedt een wezenlijk betere modale bandbreedte dan OM3 en ondersteunt de kort bereik 40G- en 100G-klassen die gewoonlijk worden gebruikt in gestructureerde multimode-omgevingen.OM3 kan nog steeds gerechtvaardigd zijn in begrotingsgevoelige of bestaande uitbreidingsprojecten, maar voor nieuw ontwerp geeft OM4 gewoonlijk een betere balans tussen marge en kosten.

Beste keuze voor toekomstige 100G- en 400G-planning

Als de routekaart uitdrukkelijkBiDi,SWDM, of duplexvezelbehoud voor scenario's van dichte migratie,OM5Het is de bedoeling van de Commissie dat de Europese Unie in het kader van haar programma's voor de integratie van de regio's in de Europese Unie, met name de regio's van Midden- en Oost-Europa, de regio's van Midden- en Oost-Europa, de regio's van Midden- en Oost-Europa en de regio's van Midden- en Oost-Europa, de regio's van de850 nm alleenVoor 400G in het bijzonder hangt het juiste antwoord sterk af van de exacte optica-familie:sommige duplex BiDi-modules vertonen een OM5-bereikvoordeel, terwijl andere 400G-multimode-benaderingen al volledig levensvatbaar zijn op OM4.

Inzet scenario Aanbevolen OM-klasse Waarom? Belangrijkste beperking
Bestaande oude bouwvezels, minimale vernieuwing Bewaar slechts tijdelijk als de snelheidsdoelstellingen bescheiden zijn Minimale onmiddellijke verstoring OM1/OM2 beperkt snel 10G+-upgrades
Kostenbewuste 10G-omgeving voor korte bereik OM3 Nog steeds haalbaar voor veel 10G- en enkele 40G/100G-gevallen Minder marge dan OM4
Mainstream nieuwe multimode datacenter installatie OM4 Sterke modale bandbreedte en brede toepasbaarheid op korte afstand Geen bijzondere voordelen voor meergolflengte-duplextransmissie
Strategie voor het behoud van duplex met SWDM/BiDi-roadmap OM5 Voegt waarde toe wanneer grotere golflengten daadwerkelijk worden gebruikt Niet automatisch beter voor 850 nm-optica
Compatibiliteitsvragen: Kunnen verschillende OM-vezels gemengd worden?

Gemengde OM-omgevingen komen veel voor in de echte wereld, vooral tijdens gestage upgrades.Het belangrijkste punt is dat fysieke interconnectie niet garandeert dat het end-to-end kanaal zal functioneren alsof elk segment de hoogste kwaliteit aanwezigIn de conservatieve technische praktijk moet de koppeling worden beoordeeld tegen dehet laagste effectieve segment en het feitelijk gebruikte optische type.

Wat gebeurt er als verschillende OM-klassen dezelfde link hebben?

Wanneer in één kanaal verschillende OM-klassen verschijnen, wordt de ontwerpmarge gevormd door de zwakste optische toestand in dat kanaal in plaats van door de beste isolatiecabel.Daarom moet achteraf compatibiliteit nooit worden verward met volledige prestatie-equivalentie.Een gemengde verbinding kan nog wel functioneren, maar de ondersteunde bereik- en upgrade-ruimte moet voorzichtig worden gepland.

Waarom de prestaties van de koppeling terugvallen naar de laagste effectieve graad

Dit is met name relevant voorOM4 en OM5Corning merkt op dat OM5 conform OM4 is en zowel enkel- als meergolflengtesystemen ondersteunt.Maar Cisco benadrukt dat OM5 alleen extra waarde biedt voor hogere golflengte lijnen in plaats van voor elke multimode optischeDus als een gemengd OM4/OM5 kanaal gewoon 850 nm verkeer vervoert, blijft de praktische planning logica dicht bij OM4 gedrag.

Tot slot: Welke multimode vezelstandaard is tegenwoordig het meest zinvol?

Het korte antwoord is niet OM5, omdat het nieuw is. Het technische antwoord is nauwkeuriger.OM1 en OM2 zijn erfelijke klassen. OM3 is de minimale serieuze moderne multimode basislijn. OM4 is de mainstream high-performance keuze voor de meeste conventionele datacenteromgevingen met korte bereik.OM5 is de gespecialiseerde upgrade wanneer een duplex multi-golflengte roadmap maakt zijn breedband ontwerp zinvol.

Een praktische aanbeveling per gebruiksgeval

Als u een oude gebouw infrastructuur onderhoudt, OM1 en OM2 behandelen als tijdelijke legacy activa, niet een lange termijn strategie.OM4 is meestal het meest evenwichtige antwoord.Als uw migratieplan afhankelijk is van het benutten van duplex-multimode-kanalen viaBiDi,SWDMDe beste multimode glasvezelstandaard is daarom niet universeel.Het is degene die overeenkomt met de echte optische routekaart achter de bekabeling fabriek.

Veelgestelde vragen

Wat is het verschil tussen OM3, OM4 en OM5 vezels?

OM3, OM4 en OM5 zijn allemaal 50 μm laser-geoptimaliseerde multimode vezelklassen, maar ze zijn niet gelijkwaardig.OM4 verhoogt de EMB en verbetert de korte afstand. OM5 behoudt het gedrag van OM4-klasse 850 nm, maar voegt breedbandkenmerken na 850 nm toe, zodat multi-golflengte duplextransmissie methoden zoals SWDM extra waarde kunnen leveren.

Kunnen OM4 en OM5 vezels in dezelfde link gemengd worden?

Ze kunnen fysiek verbonden zijn, maar de link moet conservatief worden ontworpen.Toch verschijnt het belangrijkste voordeel alleen als de optica de hogere golflengten gebruikt die het is ontworpen om te ondersteunen.Voor gewone 850 nm multimode optica moet een gemengde OM4/OM5-link over het algemeen worden gepland als een OM4-klasse kanaal, niet als een gegarandeerde OM5-upgrade.

Is OM5 beter dan OM4 voor elk datacenterproject?

Cisco zegt dat OM5 niet beter is dan OM4.OM5 is de sterkere optie wanneer het project gebruik maakt van transceivers met banen die werken in het hogere golflengtebereik dat OM5 ondersteuntVoor conventionele multimode optica van slechts 850 nm blijft OM4 een sterke en kosteneffectieve keuze.

Hoe ver kunnen OM1, OM2, OM3, OM4 en OM5 10G Ethernet ondersteunen?

Een veelgeciteerde OM-referentie van Fluke-lijsten33 m voor OM1,82 m voor OM2,300 m voor OM3, en eenKlasse 400 mPlancijfer voorOM4 en OM5Sommige leveranciers en technische oplossingen geven langere waarden voor OM4 en OM5.maar een conservatief ontwerp moet de specifieke optische en normencontext volgen in plaats van een algemeen maximum aantal.

Waarom gebruikt multimode vezels zowel OFL- als EMB-bandbreedte-metrics?

Omdat de lanceringsomstandigheden in LED-stijl en VCSEL-stijl niet op dezelfde manier de multimode vezels benadrukken, beschrijft OFL overvolle lanceringsgedrag in verband met oudere multimode praktijken.EMB beschrijft de effectieve bandbreedte die wordt gezien onder op laser gebaseerde lanceringsomstandigheden en is daarom veel nuttiger voor moderne OM3, OM4 en OM5 toepassingsplanning.

Moeten de oude OM1- of OM2-vezels worden behouden of vervangen tijdens een upgrade?

Dat hangt af van de prestatie doelstelling, maar in de meeste moderne 10G-plus refresh projecten, vervanging is de betere op lange termijn keuze.Toch bieden ze beperkte ruimte voor de hedendaagse korte afstand Ethernet evolutieAls de upgrade-routekaart duurzame 10G-, 40G- of 100G-groei omvat, vertraagt het behoud van legacy-multimode vaak de kosten in plaats van deze te vermijden.

blog
BLOGGEGEVENS
Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5
2026-03-27
Latest company news about Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

In moderne optische netwerken,Multimode-vezelstandaardenOm te bepalen hoe een vezelklasse zich gedraagt in termen van kerngeometrie, modale bandbreedte, ondersteunde optica en praktisch transmissiebereik.En OM5 is zo belangrijk in de ruggengraat van het bedrijfAls de verkeersdichtheid stijgt met cloud computing, AI clusters, oost-west serververkeer en snellere switching uplinks, is het mogelijk om de datacenters te verplaatsen.Het kiezen van de verkeerde OM-klasse kan een hard upgrade plafond creëren lang voordat de bekabelingsaanleg zijn fysieke levensduur bereikt.Audio Adapter.pdf

De vijf OM-klassen weerspiegelen ook een echte technologische verschuiving.VCSEL-gebaseerdde optica van korte afstand en uiteindelijk voorbreedbandmultimodeHet is belangrijk om te begrijpen dat evolutie de sleutel is tot het correct lezen van de specificaties en het nemen van betere ontwerpbeslissingen.

Wat zijn multimodevezelstandaarden?

Multimodevezelstandaarden zijn OM-geklassificeerde prestatiekategoriën die worden gebruikt om multimodevezels te onderscheiden op basis van kerngrootte, bandbreedte, ondersteunde lichtbronnen,en praktisch bereik in optische netwerken op korte afstand.In de huidige kabeltaal valt de OM-familie binnen het bredere standaardkader dat wordt gebruikt door TIA en ISO / IEC om optische vezels te classificeren voor gestructureerde bekabeling en netwerktoepassingsondersteuning.

Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

Multimode vezelstandaarden

Multimodevezel verschilt van enkelmodusvezel

Multimodevezels dragen licht tegelijkertijd in vele verspreidingsroutes of -modi.Daarom is de kern groter dan een enkelmodusvezel en is het aantrekkelijk voor korteafstandsverbindingen die de waarde van goedkopere optica hechtenIn tegenstelling hiertoe is enkelmodusvezel bedoeld voor veel langere koppelingen en een ander optisch budgetmodel.In praktische LAN en datacenter engineeringIn de eerste plaats is het gebruik van een multimode-systeem het sterkst wanneer het bereik relatief kort is en de economie van de transceiver van belang is.

Waarom OM-classificaties van belang zijn bij netwerkontwerp

OM-klassen zijn belangrijk omdat ze direct invloed hebben op welke optica gebruikt kunnen worden, hoe ver een link kan lopen, of een geïnstalleerde installatie de volgende Ethernet-generatie kan ondersteunen,en of een upgradepad nieuwe bekabeling of alleen nieuwe transceivers vereistEen netwerkontwerper kiest niet echt tussen kleuren of labels.en verschillende toekomstige migratieopties.

Waarom multimodevezelprestaties beperkt zijn door modaal verspreiding

De kern van de fysieke beperking van multimode vezels ismodale verspreidingOmdat veel lichtpaden tegelijkertijd verspreiden, komen verschillende modus niet precies op hetzelfde moment bij de ontvanger.Dat tijdsverspreiding breidt pulsen en vermindert de bruikbare combinatie van snelheid en afstandIn technische termen is multimodevezel niet fundamenteel zwak. Het wordt simpelweg beheerst door een dispersie-mechanisme dat zorgvuldiger moet worden gecontroleerd naarmate de lijnsnelheden stijgen.

Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

Multimode versus enkelmodus vezelstructuurvergelijking

Wat is modale dispersie en waarom het belangrijk is

In oudere multimode ontwerpen creëerden verschillende optische paden in de vezel grotere vertraging verschillen tussen de modi.Die vertraging vergroot de interferentie tussen de symbolen en maakt het moeilijker om hogere gegevenssnelheden te ondersteunen over langere afstanden.Dit is de echte reden dat multimode bereik applicatie-afhankelijk is en waarom twee vezels die er extern vergelijkbaar uitzien zich bij 10G, 40G, 100G of 400G heel anders kunnen gedragen.

Hoe graded-index vezels de bandbreedte verbeteren

Moderne multimode vezels gebruiken eenGeklasseerde indexIn plaats van de kernbrekingsindex constant te houden,Gegradeerde indexvezel verandert de index over de kern zodat verschillende modi intelligenter worden vertraagdHet resultaat is een lagere verschilmodusvertraging, een betere modale bandbreedte en een veel betere ondersteuning voor hogesnelheidstransmissie op korte afstand dan oudere stappenindexconcepten zouden kunnen bieden.

OFL vs. EMB: De twee bandbreedte-metrics die je niet moet verwarren

Als er een fout is die ingenieurs nog steeds maken, is het dat ze alle multimode bandbreedte nummers als gelijkwaardig behandelen.OFLenEMBDit onderscheid wordt cruciaal vanaf OM3.

Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

Modale dispersie en het beginsel van de gegradeerde index

Wat zijn de OFL-maatregelen

OFL, of overvolle lanceringsbandbreedte, wordt geassocieerd met lanceringsomstandigheden in LED-stijl.Het is de oudere manier om multimode bandbreedte te beschrijven en blijft relevant voor het begrijpen van vroege OM-klassen en basismodal gedrag. OM1 en OM2 zijn fundamenteel vezelklassen uit het OFL-tijdperk, en zelfs voor nieuwere soorten beschrijft OFL alleen niet volledig de werkelijke VCSEL-prestaties.

Welke EMB-maatregelen

EMB, of effectieve modale bandbreedte, is de belangrijkste maatstaf voor laser-geoptimaliseerde multimode vezels omdat het veel realistischer de op VCSEL gebaseerde lanceringsomstandigheden weerspiegelt.In Fluke's samenvatting van OM-klassen, OM3 staat vermeld op2000 MHz·km EMBbij 850 nm, terwijl OM4 en OM5 worden vermeld bij4700 MHz·km EMBDat is een belangrijk deel van de reden waarom OM3, OM4 en OM5 zich anders gedragen in moderne korteafstandsoptiek.

Waarom EMB cruciaal werd voor OM3, OM4 en OM5

Laser-geoptimaliseerde multimode vezels zijn niet alleen “betere multimode”. “Het is vezels die zijn ontworpen rond echt VCSEL-transmissiegedrag en een nauwere controle van de differentiële modusvertraging.Daarom werd EMB zo'n belangrijke specificatielijn voor OM3, OM4 en OM5, terwijl OM1 en OM2 legacy-klassen blijven zonder EMB-vereiste in dezelfde zin.

OM1 tot OM5 Overzicht: Hoe de vijf multimode vezelstandaarden zijn geëvolueerd

De eenvoudigste manier om OM1 tot en met OM5 te begrijpen is om ze als drie tijdperken te zien.OM5 breidt die logica uit totbreedbandmultimodevezels, waarbij de waardepropositie meergolflengte-transmissie over duplexvezel omvat in plaats van alleen meer bandbreedte van 850 nm.

Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

OFL vs EMB Bandbreedte Illustratie

Van LED-gebaseerde oude vezels naar laser-geoptimaliseerde vezels

OM1 gebruikt een62.5 μmkern- en OM2-gebruik50 μmBeide zijn oudere multimode klassen zonder gespecificeerde EMB in de Fluke referentietabel.50 μmDeze nieuwe technologieën zijn in de eerste plaats gebaseerd op het gebruik van laser-optimaliseerde prestaties, waarbij EMB en DMD-besturing centraal staan bij de ondersteuning van applicaties.

Van LAN-vezels met korte bereik tot datacenter-backbone-relevantie

OM1 en OM2 waren handig in vroege LAN- en campusomgevingen.OM3 werd belangrijk toen 10G-short-range Ethernet in de reguliere switching van datacenters tradOM4 versterkte die rol voor 40G- en 100G-korte afstandsverbindingen, terwijl OM5 werd geïntroduceerd om breedbandgebruiksgevallen zoals SWDM en andere duplex multi-wavelength-benaderingen te ondersteunen.

OM1 Fiber: Legacy 62.5/125 μm Multimode voor vroege LAN-netwerken

OM1 is de oudste mainstream OM-klasse en het duidelijkste voorbeeld waarom geïnstalleerde vezelkwaliteit van belang is tijdens upgrades.62.5 μmkern, is gebaseerd op ouder multimode bandbreedte gedrag, en wordt vandaag de dag het best begrepen als een legacy infrastructuur conditie in plaats van een doel voor nieuw ontwerp.

OM1 Specificaties en typisch bereik

In de Fluke OM-referentie wordt OM1 vermeld als62.5 μm, met200 MHz·km OFL bij 850 nm,500 MHz·km OFL bij 1300 nm, en afzwakking van3.5 dB/km bij 850 nmen1.5 dB/km bij 1300 nmIn dezelfde tabel worden typische ondersteuningswaarden van275 m voor 1000BASE-SXen33 m voor 10GBASE-SRDeze cijfers verklaren waarom OM1 snel een knelpunt wordt in een serieus 10G-upgradeplan.

Waar OM1 nog steeds in echte netwerken voorkomt

OM1 verschijnt nog steeds in oudere gebouwen, vroege bedrijfsruggen en oude gestructureerde bekabelingsplanten die nooit zijn ontworpen voor de huidige kort bereik datacenter optica.Corning merkt op dat 10GBASE-SR OM1 en OM2 opties bevat, maar met minimale tractie in vergelijking met OM3 en OM4, wat precies is hoe de meeste ingenieurs moeten denken over OM1 vandaag: het is een onderdeel van de achterwaarts compatibiliteit verhaal, niet de toekomstgerichte ontwerp verhaal.

OM2 Fiber: De 50/125 μm-overgang voor Gigabit-tijdperk netwerken

OM2 vertegenwoordigt de overgang van62.5/125legacy multimode naar50/125Deze kleinere kern vermindert het aantal ondersteunde modi en verbetert het bandbreedtegedrag, maar OM2 behoort nog steeds tot de legacy, niet-laser-geoptimaliseerde kant van de OM-familie.

OM2-specificaties en ondersteunde afstanden

Fluke vermeldt OM2 als50 μm, met500 MHz·km OFL bij zowel 850 nm als 1300 nm, geen EMB-vereiste in dezelfde zin als laser-geoptimaliseerde vezels, en verzwakking van3.5 dB/km bij 850 nmen1.5 dB/km bij 1300 nmDezelfde tabel geeft550 m voor 1000BASE-SXen82 m voor 10GBASE-SRDat maakte OM2 nuttig in het gigabit tijdperk, maar niet sterk genoeg voor moderne kort bereik upgrade verwachtingen.

Waarom OM2 verbeterde ten opzichte van OM1 maar nog steeds te kort viel voor moderne laserverbindingen

OM2 verbeterde omdat een 50 μm kern de modale dispersies verminderde ten opzichte van OM1.OM2 was een belangrijke verbetering., maar het was nog niet het architectonische antwoord voor VCSEL-gedreven 10G-, 40G- of 100G-omgevingen.

OM3-vezel: de laser-geoptimaliseerde standaard die 10G-multimode mogelijk maakte

OM3 is waar multimode vezels een echte datacenter werkpaard werden.Het is de eerste op grote schaal ingezette OM-klasse die duidelijk behoort tot het moderne VCSEL-tijdperk en de eerste die EMB een centraal onderdeel maakt van het ontwerpgesprek.

OM3-specificaties, EMB en standaardbereik

Fluke vermeldt OM3 als50 μm, met1500 MHz·km OFL bij 850 nm,2000 MHz·km EMB bij 850 nm, verzwakking van3.0 dB/km bij 850 nmen1.5 dB/km bij 1300 nm, en de typische steun van300 m voor 10GBASE-SR,100 m voor 40GBASE-SR4, en100 m voor 100GBASE-SR10In de eerste plaats is het mogelijk om de gegevens te verzamelen en te verzamelen.100 m op OM3als referentiepunt voor korte afstand.

Waarom OM3 een datacentrum werd

OM3 kwam op de markt op het moment dat 10G-short-range Ethernet operationeel belangrijk werd in datacenters.en transceiverkosten voor top-of-rack- en aggregatie-implementatiesHet past ook natuurlijk in MPO-gebaseerde parallelle optica voor vroege 40G- en 100G-multimode-links, waardoor OM3 lang na de verschijning van OM4 gebruikelijk bleef.

OM4-vezel: hogere EMB en langere bereik voor 40G- en 100G-links

OM4 neemt de OM3-ontwerpfilozofie en gaat verder.50/125 μm lasergeoptimaliseerde multimode vezelsIn de praktijk is het mogelijk om de EMB-waarden te verbeteren en de snelheid van de EMB-waarden te verhogen.OM4 is vaak de belangrijkste high-performance multimode keuze voor serieus datacenterontwerp.

OM4-specificaties en bereik op 10G, 40G en 100G

Fluke vermeldt OM4 op3500 MHz·km OFLen4700 MHz·km EMBmet een diameter van niet meer dan 10 mm,30,0 dB/kmDe Commissie is van mening dat de in de richtlijn bedoelde maatregelen in de eerste plaats moeten worden toegepast op het gebied van de bescherming van de gezondheid en het milieu.2.3 dB/kmDe toepassingstabel toont:150 m voor 40GBASE-SR4en150 m voor 100GBASE-SR10, terwijl Cisco's 40G SR4 en 100G korteafstandsoptica consequent gebruik maken150 m op OM4/OM5Voor 10G gebruiken standaardgerichte tabellen vaak400 m op OM4, hoewel premium ingenieursoplossingen en leveranciersliteratuur wellicht langere cijfers vermelden.

OM4 vs OM3 in praktisch datacenterontwerp

Het technische verschil tussen OM3 en OM4 is niet abstract.of dezelfde informatie over een langere afstand, dan OM3. Dat vertaalt zich in meer marge, meer flexibiliteit in optische selectie, en minder ontwerpdruk in de buurt van de rand van bereik grenzen.Dat is het verschil tussen een comfortabel ontwerp en een broos ontwerp..

OM5 Fiber: Wijdband Multimode Fiber voor SWDM en Fiber Efficiency

OM5 wordt vaak verkeerd begrepen.Multimode van klasse OM4 met extra breedbandkenmerken voor meergolflengte-transmissieDat onderscheid is belangrijk, omdat OM5 alleen een duidelijk voordeel creëert wanneer de optische strategie die toegevoegde golflengten daadwerkelijk kan gebruiken.

OM5-specificaties en breedbandprestaties

Fluke beschrijft OM5 als een apparaat met een vergelijkbare prestaties als OM4 voor het inbrengen van verlies en ondersteunde afstanden bij 850 nm, maar voegt een onderscheidend kenmerk toe: werking buiten 850 nm bij880 nm, 910 nm en 940 nm, plus een dempingswaarde van2.3 dB/km bij 953 nmCorning en Fluke karakteriseren beide OM5 als een breedbandmultimode klasse en Fluke stelt duidelijk dat OM5 in wezen een OM4-type vezel is met extra bandbreedte karakterisatie op953 nm.

Hoe SWDM de waardepropositie van OM5 verandert

Dat extra karakteriseren is wat de OM5 gesprek in staat stelt rondSWDM,BiDiIn plaats van alleen op parallelle optica over meer vezels te vertrouwen, kan een multi-golflengte-transceiver een duplex multimode kanaal effectiever hergebruiken.In de juiste toepassingDe data van Cisco's 100G SR1.2 BiDi-data tonen aan dat het gebruik van de nieuwe technologieën in de digitale wereld een belangrijke rol speelt in de verbetering van de efficiëntie van de glasvezel en de migratie kan vereenvoudigen wanneer de bestaande duplexinfrastructuur moet worden behouden.70 m op OM3, 100 m op OM4 en 150 m op OM5, terwijl Cisco's 400G duplex BiDi module70 m op OM4 en 100 m op OM5.

Wanneer OM5 de juiste keuze is en wanneer niet

Cisco's eigen OM4-versus-OM5-richtlijn maakt de selectie logica duidelijk:OM5 is niet beter dan OM4Het biedt alleen een groter bereik wanneer transceiverlijnen werken op de hogere golflengten waarvoor OM5 is ontworpen.850 nm alleenIn de eerste plaats is het belangrijk dat de oplossingen voor de ontwikkeling van de OM4 en de OM4-module in de toekomst worden verbeterd.100 tot 150 mHet is de bedoeling dat deBiDi of SWDMDat is het juiste ontwerp voor OM5.

OM1 vs. OM2 vs. OM3 vs. OM4 vs. OM5: Belangrijkste specificaties en afstandsvergelijking

De onderstaande tabel is de meest handige manier om de OM-familie in een oogopslag te vergelijken.

Vergelijkende tabel van de specificaties
Standaard Grootte van de kern Hoofdlanceringstijdperk OFL @ 850 nm EMB @ 850 nm 850 nm Verswakking Typische plaatsing
OM1 62.5 μm Vastgestelde MMF's uit het LED-tijdperk 200 MHz·km Niet gespecificeerd 3.5 dB/km Vroege LAN / legacy building fiber
OM2 50 μm Verbeterd legacy-MMF 500 MHz·km Niet gespecificeerd 3.5 dB/km Upgrade naar het Gigabit-tijdperk over OM1
OM3 50 μm Laser-geoptimaliseerd 1500 MHz·km 2000 MHz·km 30,0 dB/km 10G en vroege 40G/100G MMF
OM4 50 μm Laser-geoptimaliseerd met hogere prestaties 3500 MHz·km 4700 MHz·km 3.0 dB/km minimale referentiewaarde; door de leverancier kunnen lagere waarden worden vermeld Mainstream-markten met hoge prestaties
OM5 50 μm Wijdbandmultimode 3500 MHz·km 4700 MHz·km 3.0 dB/km bij 850 nm; 2,3 dB/km gespecificeerd bij 953 nm SWDM/BiDi-georiënteerde duplex efficiëntie
10G, 40G en 100G afstandsvergelijkingstabel
Standaard 10GBASE-SR 40GBASE-SR4 / vergelijkbare korte bereikklasse Klasse 100G voor korte afstand
OM1 33 m Niet gespecificeerd Niet gespecificeerd
OM2 82 m Niet gespecificeerd Niet gespecificeerd
OM3 300 m 100 m Klasse 70-100 m, afhankelijk van de optische architectuur
OM4 Klasse 400 m in standaardgerichte planning; in technische/leverancierscontexten kunnen langere cijfers worden vermeld 150 m Klasse 100-150 m, afhankelijk van de optische architectuur
OM5 400 m klasse voor conventionele 850 nm planning; grotere waarde verschijnt met SWDM/BiDi optica 150 m bij conventionele SR4-klasse; langer bij sommige duplex-multi-wavelength-oplossingen Tot 150 m in BiDi/SWDM-georiënteerde toepassingsgevallen

De twee belangrijkste voorzorgsmaatregelen zijn eenvoudig.allebeide vezelklasse en deoptische architectuurTen tweede overtreft OM5 OM4 niet automatisch in elk 100G- of 400G-geval.

Hoe de juiste multimodevezelstandaard te kiezen

Een goede multi-modus selectie beslissing is eigenlijk een vraag over geïnstalleerde basis, doel bereik, optica roadmap, en migratie filosofie.De verkeerde manier om te kiezen is door te veronderstellen dat het hoogste OM-nummer automatisch het juiste antwoord isDe juiste manier is om te vragen welke transmissiemethode daadwerkelijk zal worden gebruikt gedurende de levensduur van de bekabeling.

Multimode Glasvezel Standaarden Uitgelegd: OM1 vs OM2 vs OM3 vs OM4 vs OM5

OM1 tot OM5 Evolutie en prestatievergelijking

De beste keuze voor het verbeteren van oude gebouwen

Als een site alOM1ofOM2, dat glasvezel in het algemeen moet worden behandeld als een verouderde beperking.Maar het is geen solide basis voor modern 10G-heavy design en is slecht afgestemd op de huidige datacenter optics praktijkIn de meeste ernstige upgradescenario's is de technische vraag niet of OM1 of OM2 verder kan worden uitgerekt, maar of het nu vervangen ervan een tweede verstoring later voorkomt.

De beste keuze voor nieuwe datacenters

Voor het conventionele VCSEL-gebaseerde ontwerp van datacenters met korte bereik,OM4Het biedt een wezenlijk betere modale bandbreedte dan OM3 en ondersteunt de kort bereik 40G- en 100G-klassen die gewoonlijk worden gebruikt in gestructureerde multimode-omgevingen.OM3 kan nog steeds gerechtvaardigd zijn in begrotingsgevoelige of bestaande uitbreidingsprojecten, maar voor nieuw ontwerp geeft OM4 gewoonlijk een betere balans tussen marge en kosten.

Beste keuze voor toekomstige 100G- en 400G-planning

Als de routekaart uitdrukkelijkBiDi,SWDM, of duplexvezelbehoud voor scenario's van dichte migratie,OM5Het is de bedoeling van de Commissie dat de Europese Unie in het kader van haar programma's voor de integratie van de regio's in de Europese Unie, met name de regio's van Midden- en Oost-Europa, de regio's van Midden- en Oost-Europa, de regio's van Midden- en Oost-Europa en de regio's van Midden- en Oost-Europa, de regio's van de850 nm alleenVoor 400G in het bijzonder hangt het juiste antwoord sterk af van de exacte optica-familie:sommige duplex BiDi-modules vertonen een OM5-bereikvoordeel, terwijl andere 400G-multimode-benaderingen al volledig levensvatbaar zijn op OM4.

Inzet scenario Aanbevolen OM-klasse Waarom? Belangrijkste beperking
Bestaande oude bouwvezels, minimale vernieuwing Bewaar slechts tijdelijk als de snelheidsdoelstellingen bescheiden zijn Minimale onmiddellijke verstoring OM1/OM2 beperkt snel 10G+-upgrades
Kostenbewuste 10G-omgeving voor korte bereik OM3 Nog steeds haalbaar voor veel 10G- en enkele 40G/100G-gevallen Minder marge dan OM4
Mainstream nieuwe multimode datacenter installatie OM4 Sterke modale bandbreedte en brede toepasbaarheid op korte afstand Geen bijzondere voordelen voor meergolflengte-duplextransmissie
Strategie voor het behoud van duplex met SWDM/BiDi-roadmap OM5 Voegt waarde toe wanneer grotere golflengten daadwerkelijk worden gebruikt Niet automatisch beter voor 850 nm-optica
Compatibiliteitsvragen: Kunnen verschillende OM-vezels gemengd worden?

Gemengde OM-omgevingen komen veel voor in de echte wereld, vooral tijdens gestage upgrades.Het belangrijkste punt is dat fysieke interconnectie niet garandeert dat het end-to-end kanaal zal functioneren alsof elk segment de hoogste kwaliteit aanwezigIn de conservatieve technische praktijk moet de koppeling worden beoordeeld tegen dehet laagste effectieve segment en het feitelijk gebruikte optische type.

Wat gebeurt er als verschillende OM-klassen dezelfde link hebben?

Wanneer in één kanaal verschillende OM-klassen verschijnen, wordt de ontwerpmarge gevormd door de zwakste optische toestand in dat kanaal in plaats van door de beste isolatiecabel.Daarom moet achteraf compatibiliteit nooit worden verward met volledige prestatie-equivalentie.Een gemengde verbinding kan nog wel functioneren, maar de ondersteunde bereik- en upgrade-ruimte moet voorzichtig worden gepland.

Waarom de prestaties van de koppeling terugvallen naar de laagste effectieve graad

Dit is met name relevant voorOM4 en OM5Corning merkt op dat OM5 conform OM4 is en zowel enkel- als meergolflengtesystemen ondersteunt.Maar Cisco benadrukt dat OM5 alleen extra waarde biedt voor hogere golflengte lijnen in plaats van voor elke multimode optischeDus als een gemengd OM4/OM5 kanaal gewoon 850 nm verkeer vervoert, blijft de praktische planning logica dicht bij OM4 gedrag.

Tot slot: Welke multimode vezelstandaard is tegenwoordig het meest zinvol?

Het korte antwoord is niet OM5, omdat het nieuw is. Het technische antwoord is nauwkeuriger.OM1 en OM2 zijn erfelijke klassen. OM3 is de minimale serieuze moderne multimode basislijn. OM4 is de mainstream high-performance keuze voor de meeste conventionele datacenteromgevingen met korte bereik.OM5 is de gespecialiseerde upgrade wanneer een duplex multi-golflengte roadmap maakt zijn breedband ontwerp zinvol.

Een praktische aanbeveling per gebruiksgeval

Als u een oude gebouw infrastructuur onderhoudt, OM1 en OM2 behandelen als tijdelijke legacy activa, niet een lange termijn strategie.OM4 is meestal het meest evenwichtige antwoord.Als uw migratieplan afhankelijk is van het benutten van duplex-multimode-kanalen viaBiDi,SWDMDe beste multimode glasvezelstandaard is daarom niet universeel.Het is degene die overeenkomt met de echte optische routekaart achter de bekabeling fabriek.

Veelgestelde vragen

Wat is het verschil tussen OM3, OM4 en OM5 vezels?

OM3, OM4 en OM5 zijn allemaal 50 μm laser-geoptimaliseerde multimode vezelklassen, maar ze zijn niet gelijkwaardig.OM4 verhoogt de EMB en verbetert de korte afstand. OM5 behoudt het gedrag van OM4-klasse 850 nm, maar voegt breedbandkenmerken na 850 nm toe, zodat multi-golflengte duplextransmissie methoden zoals SWDM extra waarde kunnen leveren.

Kunnen OM4 en OM5 vezels in dezelfde link gemengd worden?

Ze kunnen fysiek verbonden zijn, maar de link moet conservatief worden ontworpen.Toch verschijnt het belangrijkste voordeel alleen als de optica de hogere golflengten gebruikt die het is ontworpen om te ondersteunen.Voor gewone 850 nm multimode optica moet een gemengde OM4/OM5-link over het algemeen worden gepland als een OM4-klasse kanaal, niet als een gegarandeerde OM5-upgrade.

Is OM5 beter dan OM4 voor elk datacenterproject?

Cisco zegt dat OM5 niet beter is dan OM4.OM5 is de sterkere optie wanneer het project gebruik maakt van transceivers met banen die werken in het hogere golflengtebereik dat OM5 ondersteuntVoor conventionele multimode optica van slechts 850 nm blijft OM4 een sterke en kosteneffectieve keuze.

Hoe ver kunnen OM1, OM2, OM3, OM4 en OM5 10G Ethernet ondersteunen?

Een veelgeciteerde OM-referentie van Fluke-lijsten33 m voor OM1,82 m voor OM2,300 m voor OM3, en eenKlasse 400 mPlancijfer voorOM4 en OM5Sommige leveranciers en technische oplossingen geven langere waarden voor OM4 en OM5.maar een conservatief ontwerp moet de specifieke optische en normencontext volgen in plaats van een algemeen maximum aantal.

Waarom gebruikt multimode vezels zowel OFL- als EMB-bandbreedte-metrics?

Omdat de lanceringsomstandigheden in LED-stijl en VCSEL-stijl niet op dezelfde manier de multimode vezels benadrukken, beschrijft OFL overvolle lanceringsgedrag in verband met oudere multimode praktijken.EMB beschrijft de effectieve bandbreedte die wordt gezien onder op laser gebaseerde lanceringsomstandigheden en is daarom veel nuttiger voor moderne OM3, OM4 en OM5 toepassingsplanning.

Moeten de oude OM1- of OM2-vezels worden behouden of vervangen tijdens een upgrade?

Dat hangt af van de prestatie doelstelling, maar in de meeste moderne 10G-plus refresh projecten, vervanging is de betere op lange termijn keuze.Toch bieden ze beperkte ruimte voor de hedendaagse korte afstand Ethernet evolutieAls de upgrade-routekaart duurzame 10G-, 40G- of 100G-groei omvat, vertraagt het behoud van legacy-multimode vaak de kosten in plaats van deze te vermijden.